Aplikace pro práci s Intranetem

Z Manuály FFUK
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Popis

Aplikace slouží k zjednodušení práce se soubory na fakultním intranetu. Místo webového rozhraní umožňuje k práci se soubory využívat dobře známé prostředí Průzkumníka Windows a nakládat se soubory na intranetu podobně, jako by se nacházely na místním disku. Aplikace zároveň umožňuje rychlé vytváření odkazů na soubory, nastavování práv k souborům a udržuje také uživatele trvale přihlášeného k Intranetu.

Pozor: aplikace není určena k synchronizaci souborů mezi počítačem a intranetem. Všechny soubory, se kterými pomocí aplikace pracujete, zůstávají online na intranetu. K synchronizaci souborů je možné využít aplikaci OneDrive pro Firmy

Minimální požadavky aplikace jsou: Windows 7 a vyšší, přístup k fakultnímu intranetu a připojení k internetu.

Instalace

Aplikaci je možné stáhnout z: http://ff.cuni.cz/aplikace-intranet

Spuštění instalačního souboru je třeba provést s právy správce. Na fakultních počítačích je aplikace instalována automaticky.

Spuštění a obsluha

Aplikace vytvoří na ploše ikony IntranetFF a OneDriveFF.

Po spuštění ikony IntranetFF se aplikace spustí a může vyžadovat přihlášení uživatele.

Přihlašovací jméno je ve tvaru novajaff@ff.cuni.cz heslo je standardní centralizovatné (změnit heslo je možné pomocí CAS). Nezapomeňte zatrhnout možnost "Zůstat přihlášený".

Se soubory lze zacházet stejně, jako se soubory na disky počítače. Kliknutí pravým tlačítkem na soubor nebo složku zobrazí kontextovou nabídku s rychlými akcemi:

1. Otevřít na Webu: Otevře zvolený soubor nebo složku v internetovém prohlížečí, jako kdybyste je otevřeli ve webovém rozhraní intranetu.
  2. Kopírovat link: Zkopíruje do schránky odkaz na soubor nebo složku, který můžete vložit např. do mailu stisknutím CTRL+V. Pozor, adresát musí mít k souboru příslušná oprávnění.
  3. Kopírovat na web: Stejné jako 2. ale odkaz je formátován tak, že se po rozkliknutí otevře vždy v internetovém prohlížeči.
  4. Vložit ofkaz do mailu: Stejné jako 2. ale odkaz bude rovnou vložen do nového emailu.
  5. Vytvořit guestLink: Zkopíruje do schránky odkaz na soubor, pomocí kterého může soubor číst i nepřihlášený uživatel.
  6. Vytvořit edit guestLink: Stejné jako 5. ale nepřihlášený uživatel s tímto odkazem může soubor také editovat.
  7. Nastavit oprávnění: Otevře dialog nastavování práv souboru nebo složky v internetovém prohlížeči.
  8. Vyhledat: Otevře vyhledávací dialog v internetovém prohlížeči.

SptHelper