Práce s předměty: Porovnání verzí
Skočit na navigaci
Skočit na vyhledávání
Řádek 21: | Řádek 21: | ||
− | V oddílu '''Akce''' je pak nastavením příslušných položek v rolovacích menu možné další texty přidávat. Z rolovacího menu se vybere požadovaný typ textu, zvolí se jazyk, ve kterém bude text uveden, a klikne se na tlačítko '''Založ'''. V otevřeném okně se vyplní text a klikne se na tlačítko '''Ulož'''. Tím je text založen a promítne se i do programu Tajemník. | + | * V oddílu '''Akce''' je pak nastavením příslušných položek v rolovacích menu možné další texty přidávat. Z rolovacího menu se vybere požadovaný typ textu, zvolí se jazyk, ve kterém bude text uveden, a klikne se na tlačítko '''Založ'''. V otevřeném okně se vyplní text a klikne se na tlačítko '''Ulož'''. Tím je text založen a promítne se i do programu Tajemník. |
Aktuální verze z 6. 12. 2013, 11:38
manuál pro učitele a pověřené osoby
Obsah
HLEDÁNÍ PŘEDMĚTU
- Možnost hledání předmětu je k dispozici ihned po vstupu do aplikace (jinak je přístupná z horní zelené lišty - Hledání...). Pomocí uvedeného formuláře a do něj zadaných kritérií je možné vyhledávat konkrétní předměty.
Příklad hledání předmětu podle začátku jeho kódu:
EDITACE PŘEDMĚTU
- Po rozkliknutí detailu vyhledaného předmětu (ikona složky) a zvolení tlačítka Upravit v horní zelené liště je možné upravit základní údaje o předmětu. Otevře se okno s editovatelnými položkami, které je povolené přes SIS měnit.
VLOŽENÍ TEXTŮ
- Dole pod oknem pro editaci základních údajů o předmětu se zobrazují k předmětům přidané texty (anotace, literatura, sylaby, metody výuky, vstupní požadavky, požadavky ke zkoušce, cíl předmětu atd.), pokud už byly u předmětu založeny. Ikonami na začátku každého řádku je možné uvedený text upravovat nebo mazat.
- V oddílu Akce je pak nastavením příslušných položek v rolovacích menu možné další texty přidávat. Z rolovacího menu se vybere požadovaný typ textu, zvolí se jazyk, ve kterém bude text uveden, a klikne se na tlačítko Založ. V otevřeném okně se vyplní text a klikne se na tlačítko Ulož. Tím je text založen a promítne se i do programu Tajemník.
VLOŽENÍ SOUBORŮ
- Přes aplikaci Předměty je také možné k předmětům nahrávat různé soubory. K tomu slouží v horní zelené liště záložka Soubory.
- Soubor se nahraje zvolením ikony složky, po kterém se otevře dialogove okno pro výběr a pojmenování souboru.
- Z rolovacího menu se pak zvolí možnost přístupu k souboru, tedy kdo všechno soubor uvidí´a vyplní se případné komentáře k souboru. Poté se klikne na tlačítko Přidej.
- Přidaný soubor se zobrazí výše. Pomocí obrázkových ikon na začátku řádku je možné upravit jeho název a komentář, soubor smazat nebo si jej stáhnout.
- Soubor se pak uživatelům zvoleným v možnosti přístupu k souboru zobrazuje pod základními informacemi o předmětu.
ROZPIS VÝUKY
- Rozpis výuky umožňuje specifikovat témata a informace o jednotlivých realizacích předmětu v průběhu semestru. Rozpis je přístupný po vyhledání a rozkliknutí detailu konkrétního předmětu a po zvolení položky Rozpis výuky v zelené liště. Přístupný je také jako samostatná aplikace na hlavní stránce SIS po přihlášení.
- Pro vytvoření rozpisu je třeba nejdříve zvolit předmět a kliknout na tlačítko Zobrazit.
- Pokud přistupuji do Rozpisu z aplikace Předměty, je už konkrétní předmět přednastaven. Stačí tedy už jen v oddílu Akce zvolit variantu rozpisu - Rozvrhový (pokud se tato varianta nenabízí, nemá předmět ještě vytvořeny rozvrhové lístky) a vybrat příslušný rozvrhový lístek. Po zvolení rozvrhového lístku a kliknutí na tlačítko Přidat se otevřou pole pro editaci jednotlivých realizací podle týdnů výuky, která je možné podle potřeby editovat.
- V detailu předmětu se pak rozpis výuky dle rozvrhu zobrazuje ve spodní části obrazovky následovně.
- Rozpis takto vidí pouze přihlášení uživatelé. Rozpis není přístupný anonymovi.
DALŠÍ POLOŽKY MENU V HORNÍ ZELENÉ LIŠTĚ
- Moje předměty - zobrazí všechny aktivní předměty v daném roce, u kterých jsem zadán jako garant, případně jeden z garantů.
- Moje katedra - zobrazí všechny aktivní předměty v daném roce, u kterých je garantem mojhe katedra (katedra v rámci které mám přiřazenou roli pro práci s předměty).
- Vyučující - zobrazí seznam aktivních vyučujícíczh rozdělených podle jednotlivých kateder.
- Katedry - zobrazí seznam kateder s jejich celkovým počtem nezrušených předmětů.
- Třídy - zobrazí seskupení určitých předmětů, na FF používáme třídy k definování předmětů mezioborové nabídky a k definování skupin předmětů pro přijíždějící zahraniční stážisty.
- Prohlížení dle oborů/plánů - zobrazá povinné a povinně volitelné předměty vybraného oboru/studijního plánu, i ve strukturované podobě podle jednotlivých skupin předmětů.
- Nastavení - zvolení akademického roku, pro který chci výše uvedené údaje zobrazovat. Pokud nezvolím jiný je zpravidla nastaven rok aktuální, případně v období příprav předmětů rok budoucí.