Nástroje umělé inteligence

Z Manuály FFUK
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Microsoft Copilot

Na FF UK je v prámci předplatného služeb f. Microsoft k dispozici nástroj Microsoft Copilot. Jedná se o generativní konverzační umělou inteligenci (AI) založenou na modelu ChatGPT-4 firmy OpenAI a podpořenou internetovým vyhledávačem Bing, tudíž umí pracovat s aktuálními informacemi z webu.

K webu Microsoft Copilot je nutné být přihlášen vaším fakultním uživatelským jménem a heslem (stejným jako se hlásíte do intranetu nebo do webového Outlooku).

Po přihlášení je k dispozici lepší verze modelu než základní. Zároveň se chat přepne na verzi modelu, která je určena pro organizace a chrání data jejich uživatelů. Chat není uchováván a zpracováván, nemůže uniknout mimo organizaci, ani data nejsou nijak uchovávána či používána pro další trénování modelu. Přesto nezadávejte do AI osobní informace.

Microsoft Copilot je k dispozici na adrese: https://copilot.microsoft.com/

Microsoft Copilot můžete používate také jako zabudovaného asistenta do webového prohlížeče Microsoft Edge. I do této aplikace musíte být přihlášeni fakultními uživatelským jménem a heslem (stejně jako do intranetu), aby byly k dispozici pokročilé schopnosti.

Microsoft Copilot for Microsoft 365

Pokud byste chtěli používat Copilot v rámci aplikací Office, potřebujete licenci "Copilot for Microsoft 365", která stojí přibližně 1000 Kč / uživatele / měsíc s DPH.

Nástroje AI zdarma

Stanovisko UK k používání AI

Oficiální stanovisko Univerzity Karlovy k používání umělé inteligence studenty a zaměstnanci najdete zde.

Doporučujeme i oddíl "Návody a doporučení".