VPN

Z Manuály FFUK
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Používat fakultní VPN mohou jen uživatelé, kteří mají příslušné oprávnění. Pokud jej potřebujete pošlete email s žádostí na lvt@ff.cuni.cz .

Klientský software pro připojení k VPN lze nastavit dvěma způsoby: a) manuálně, b) automaticky.

1) Manuální instalace VPN

Nainstalujete pomocí tohoto instalačního souboru pro Windows, MACOS X, Linux (soubory jsou uloženy na Intranetu, pokud nejste přihlášeni, budete se muset před jejich stažením přihlásit - z důvodu autorských práv nelze soubory umístit veřejně).

Podrobný návod pro OSX.

2) Automatická instalace VPN

Na stránce vpn.ff.cuni.cz je automatický instalátor, který se pokusí klientský software pro připojení k VPN nainstalovat samočinně. Úspěšnost závisí na operačním systému, použitém prohlížeči a nastavení PC. Případně se Vám ukáže stránka s nabídkou klientského software ke stažení a manuální instalaci.

Připojení k VPN

Pro připojení musíte použít nainstalovaný klient "CISCO Anyconnect security client". Najdete ho mezi nainstalovanými programy.

Cisco-anyconnect.png

Pro připojení k VPN se používá adresa vpn.ff.cuni.cz.

Cisco-anyconnect2.png

Uživatelé se přihlašují stejným jménem a heslem jako do PC na FF.

Cisco-anyconnect3.png

Připojení složek

Z bezpečnostních důvodů je připojení složek popsáno na intranetu v oddíle: Děkanát -> Laboratoř výpočetní techniky -> Připojení z domova (Odkaz)

Řešení problémů

Chyba "Failed to initialize connection subsystem..."

Tato chyba se může objevit na Windows 8. Řešením je doinstalovat všechny aktualizace operačního systému (pokud nemáte zapnutou automatickou instalaci). Příslušnou aktualizaci je možné naisntalovat i ručeně. Popis chyby Záplata