Úložiště souborů - SkyDrive

Z Manuály FFUK
Přejít na: navigace, hledání

OneDrive - úložiště souborů, místo ke sdílení

OBECNÉ INFORMACE

Prostředí OneDrive Pro je vaše pracovní knihovna. Jedná se o alternativu k disku H:, která je však jakožto webové úložiště dostupná odkudkoli.


OneDrive Pro můžete použít k uspořádání a ukládání pracovních dokumentů. Všechny soubory, které uložíte na OneDrivu Pro, jsou ve výchozím nastavení soukromé. Výjimkou jsou soubory umístěné ve zvláštní složce Sdílené se všemi. Snadno můžete sdílet soubory a spolupracovat na dokumentech se spolupracovníky ve vaší organizaci. Můžete taky synchronizovat OneDrive Pro se svým počítačem.

OneDrive Pro je obdobou jiných dostupných nástrojů, přináší však výrazně vyšší úložný prostor pro Vaše soubory - 25 GB. To je výrazně více než například DropBox (2 GB) nebo Google disk (15 GB sdíleno s Gmailem). K dispozici jsou klientské aplikace i pro mobilní zařízení.

Příprava aplikace OneDrive při prvním spuštění

Práce se složkami

Vytváření, nahrávání, kopírování a editace dokumentů

Sdílení dokumentů

V rámci úložiště OneDrive je možné sdílet jednotlivé dokumenty a kolaborativně s nimi pracovat.

Share 1.png


Vedle názvu dokumentu, který chcete sdílet, rozkliknete tři tečky pro vyvolání nabídky, ve které potvrdíte možnost "Sdílet".


Share 2.png


V případě sdílení dokumentu s dalším zaměstnancem fakulty stačí napsat jméno požadovaného uživatele a z nabídky vybrat jeho oprávnění, zda může do dokumentu pouze nahlédnout zda či jej může editovat.

Po potvrzení modrým tlačítkem "Sdílet" odešlete pozvánku vybraným uživatelům.


Share 3.png


V případě sdílení dokumentu s externím uživatelem je nejjednodušším způsobem vygenerování unikátního odkazu k tomuto dokumentu v podmenu "Získat odkaz".

Následně pomocí tlačítka "Vytvořit odkaz", ať již pouze k prohlížení čí s možností úprav, získáte unikátní odkaz na tento dokument, který můžete zaslat (např. mailem) libovolným uživatelům.


Share 4.png


Všechny dokumenty, které s vámi ostatní uživatelé Intranetu sdílí, naleznete v podmenu "Sdílí se mnou" vašeho osobního úložiště OneDrive.

Editace ve webové aplikaci versus editace u sebe na počítači (v plné aplikaci MS Office)

Krátké ilustrační videomanuály

Pro seznámení s možnostmi Onedrive Pro se můžete podívat i sérii krátkých ilustračních videomanuálů.